Usługi stomatologiczne

Stomatolog jest lekarzem, który zajmuje się chorobami zębów czy też chorobami jamy ustnej. Zajmuje się on zarówno łatwymi jak i trudnymi przypadkami i podejmuje się w swej pracy wielu wyzwań. Leczenie kanałowe, nie zalicza się do najłatwiejszych, jednak wielu stomatologów, ma już na tyle duża wprawę, i na tyle nowe urządzenia ułatwiając przeprowadzenie tego przykrego procesu, że staje się to mniej kłopotliwe. Leczenie takie ułatwia na przykład specjalny mikroskop endodentyczny.

dentysta
Zdjęcie ze strony Pixabay.com

Stomatolog pomoże nam w leczeniu i zaproponuje sposoby profilaktyki schorzeń przyzębia. Może on nam również (stomatolog) wybielić zęby i wykonać wiele wiele innych zabiegów poprawiających nasz uśmiech. Dla osób które cierpią na dentofobie, czy dla małych dzieci (tak by ich nie narazić na strach u stomatologa) w niektórych gabinetach stomatologicznych stosowane są tak zwane zabiegi z gazem rozweselającym.Kolejną umiejętnością stomatologa, są kolejne zabiegi. Założy nam on implanty, opierając się na nauce zwanej implantologia. Placówki które oferują zabiegi dotyczące tej nauki, oferują możliwość ekstrakcji zębów przy jednoczesnym wykorzystaniu środków znieczulających i wykonywanie zabiegów dotyczących wszczepiania implantów. Dzięki temu odbudowujemy braki w uzębieniu , przy jednoczesnym komforcie dla pacjenta, gdyż nie musi korzystać on z protez ruchomych.

Bez względu czy dotyczy to pojedynczych braków zębów czy ich większej ilości można wykonać zabieg bez konieczności szlifowania zębów sąsiednich. Wiele gabinetów proponuje różne zabiegi i leczenie. Począwszy od leczenia wad zgryzu, po prostowanie zębów nowoczesnymi technikami ortodontycznymi, jak również poprzez leczenie wad morfologicznych i inne. Wiele z tych zabiegów wymaga wcześniejszego przeprowadzenia badania RTG czyli rentgena. Zatem wybierając się do prywatnego gabinetu, warto wybrać ten, w którym jest możliwość przeprowadzenia takiego badania, bez opuszczania tejże placówki. Dzięki temu zaoszczędzimy czas i wykonamy wszystkie potrzebne nam badania i zabiegi w jednym miejscu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Navigation