Koronki porcelanowe czyli co?

Jeśli Wasze zęby są zniszczone, mają bardzo duże wypełnienia, czy też uległy złamaniu niestety oczywiście dla nas, prawdopodobnie będą wymagały wykonania tak zwanych specjalistycznie koron. W dzisiejszych czasach w zawodzie stomatolog jak wiadomo , istnieje kilka rodzajów koronek. W gabinecie stosowane są zabiegi wykonywane korony pełno ceramiczne jak i również porcelanowe i pełno porcelanowe, na tak zwanej podbudowie metalowej, gdzie preferowanymi środkami metalami są najwyższej jakości stopy metali szlachetnych jak i  również tak zwane złoto galwaniczne.

dentysta
Zdjęcie ze strony Pixabay.com

W dodatkowym odcinku przednim najbardziej kosmetycznym oraz estetycznym  rozwiązaniem są korony pełnoceramiczne, czyli są to takie które nie posiadają w swoim składzie metalu wcale. Metal nie pozwala na bardzo wolne przechodzenie światła przez środkową część korony, czyli przykładowo taki ząb zachowuje się zupełnie inaczej niż ząb naturalny. W różnorodnych gabinetach, wykonujemy korony pełno ceramiczne w systemie nowoczesnej techniki jaką jest technika T-Cam, oraz w systemie znakomitym  PROCERA, w którym porcelana jest nakładana w zamiankę na metalu, na fabrycznie wykonanej podwyższonej czapeczce z tlenku glinu, który umożliwia nam  na przechodzenie światła będąc w tym samym czasie wytrzymałym jak i wytrzymałem materiałem z grupy implanty czyli dziedziny o nazwie implantologia.

Koronki na metalu uznajemy w przypadku uzupełniania bocznych zębów jak i również w przypadku wykonywania mostów w odcinkach bocznych lub gdy ekonomia odgrywa główna role przy podejmowaniu, decyzji przez pacjenta. Mosty są to stałe uzupełnienia ubytków, które oparte są na osobistych oszlifowanych zębach. Szlifowanie ,odbywa się ono w znieczuleniu domiejscowym. Pacjent po zakończeniu zabiegu, wychodzi z tej wizyty zaopatrzony w tak zwany most lub koronkę, która jest tymczasowa. Teraz może w stu procentach jeść to na co tylko ma ochotę, nie zważając już uwagi na to czy jest to dla niego na przykład za twarde lub za zimne, ponieważ nowy nabytek w jamie ustnej wszystko przetrzyma.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Navigation