Dbanie o uśmiech

Z wieloma problemami dotyczących naszych zębów musimy zmagac się kazdego  dnia. Warto myc zęby dla naszego zdrowia ale zarówno dla naszej urody. Czasami to jednak nie wystarcza, gdyż wiele jest chorób, z którymi musimy walczyć i starać się by nasz uśmiech był zniewalający. Czasem na drodze do tego pięknego uśmiechu , staje nam choroba powszechnie znana jako parodontoza. Jest to choroba przyzebia, która występuje u co trzeciego Polaka.

dentysta
Zdjęcie ze strony Pixabay.com

Objawami tej choroby są między innymi: duża bolesność i czułość przy zetknięciu powierzchni zęba z zimnem czy też z ciepłem. Warto więc skorzystać w takich momentach, z pomocy stomatologa. Czyszczenie i polerowanie na pewno zniweluje skutki tej choroby i pomogą na tę dolegliwość. W razie wątpliwości dotyczących także innych chorób również należy skonsultować się ze stomatologiem. Stomatologia dysponuje w dzisiejszych czasach najnowocześniejszymi środkami i metodami do odtwarzania naszych zębów. Implantologia dotyczy wprowadzania do żywego organizmu, ciała obcego który nazywamy- implanty. Implanty odtwarzają naturalną funkcję zębów, ale też estetykę zębów. Implanty te zastępują w organizmie tkankę twardą. Zabiegi takie prowadzone są przy znieczuleniu miejscowym, co daje komfort samego zabiegu, a tym samym gabinety starają się uniknąć bólu tuż po wykonanym zabiegu.

Wiele z Gabinetów takich wspomaga się ozonem czy też laserem, by ten ból zniwelować i nie dręczyć pacjenta przenikliwym bólem związanym z zabiegiem. Popularną poza implantologią, jest również nauka zwana ortodoncją. Wiele młodych ludzi zdobywa się na walkę ze swoim uzębienie. Coraz to więcej młodzieży zakłada sobie stałe aparaty (czasowe) na zęby. Aparaty te, jeszcze 10 lat temu były znienawidzone przez nie jednego nastolatka. Teraz jednak ładny uśmiech jest dla ludzi ważny i decydują się oni na podjęcia takiej decyzji o założeniu aparatu stałego na określony czas. Czas ten oczywiście rożni się ze względu na wadę jaką staramy się wyregulować i może on wynosić ponad kilka miesięcy, zatem musimy mieć pewność że chcemy taki aparat założyć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Navigation